„The Original... since 1994“

Menu

Priemyselný UV sterilizátor vzduchu Air Cleaner masterSteril 190

1 290 s DPH / ks 1 075 € bez DPH / ks
Dostupné do 3 až 7 pracovných dní
Profesionálna sterilizácia vzduchu vhodná do priemyslených priestorov. Ničí vzdušné vírusy, baktérie, plesne a pele, likviduje vírus chrípky, COVID-19 a ďalšie vírusy, účinnejší ako Ionizéry, ktoré neodstraňujú patogény, bezúdržbová prevádzka, jednoduché pripojenie do 230V zásuvky, inštalácia na reťazový záves, mobilný stojan či na stenu.
Výrobca:
Obj. čislo:
AC-000004-190

Priemyselný UV sterilizátor vzduchu Air Cleaner masterSteril 190

O AirCleaner

ničí vzdušné vírusy, baktérie, plesne a bakteriálne spóry a pele - zabíja vírus chrípky, vírus COVID-19, vírus detskej obrny, atď. - sterilizujeme respiračné vírusy a huby, ktoré je ťažké dezinfikovať - účinnejší ako Ionizéry, ktoré neodstraňujú patogény - bezúdržbová prevádzka , jednoduché pripojenie do 230V zásuvky - možnosť uchytenia na stenu, nábytok, stojan či zavesiť na strop.

Použitie: - fitness centra - škôlky a školy - domácnosti - kancelárie a obchodné priestory - serverové miestnosti - dopravné prostriedky hromadnej dopravy - zdravotníctvo: operačné sály, ošetrovne , čakárne, pôrodnice, zubárske ambulancie - sanatória, domovy dôchodcov - farmaceutický, potravinársky, kozmetický priemysel - stravovanie - dopravné stanice, hotely, diskotéky, kiná a iné.

Ako to funguje?

Prístroj pomocou ventilátora nasáva okolitý vzduch do špeciálnej komory opatrenej UV-C germicídnym zdrojom svetla. UV-C žiarenie potom ožaruje vírusy, baktérie a plesne v prúdiacom vzduchu a tie sú úplne zničené. Použitie germicídnych lámp je jednou z najúčinnejších metód dezinfekcie. Tieto zariadenia emitujú žiarenie UV-C s dĺžkou vlny 253,7 nm, ktoré má najsilnejšie ničivé vlastnosti pre baktérie, vírusy, plesne a všetky rôzne mikroorganizmy. Kvôli veľkej účinnosti germicídnych lámp sú potrebné všade tam, kde je vyžadovaná vysoká kvalita mikrobiologickej čistoty.

Vírusy

Vírusy sú malé, nebunkové organizmy, ktoré obsahujú len jediný typ nukleovej kyseliny a replikujú sa iba v živých bunkách. Germicídne UVC žiarenie v komore svietidla spôsobuje zničenie alebo poškodenie RNA, DNA, proteínov, enzýmov, makromolekúl a biopolymérov. Dôsledok UVC žiarenia je znemožnenie replikácie genetickej informácie, nemožnosť množenia a tým ich zničenia. Tento proces ožarovania spoľahlivo zničí úplnú väčšinu baktérií, mikroorganizmov, vírusov, bacilov, streptokokov, protozoá, spor, plesní, kvasiniek. Prebieha tu fotochemický proces dezinfekcie / sterilizácie pri ktorom nevznikajú žiadne vedľajšie toxické, alebo chemické produkty, ktoré by ovplyvnili životné prostredie!

Predtým sa tieto sterilizačné prístroje používali výhradne v zdravotníctve, ako neodmysliteľná súčasť operačných sál a pod. Vďaka nám tento proces sterilizácie môže byť použitý aj v ďalších komerčných prostrediach. Náš pristroj patrí svojimi parametrami do profesionálnej triedy produktov.

UGO

UGO (ultrafialové germicídne ožarovanie) je dezinfekčná metóda, ktorá používa ultrafialové žiarenie UV-C s krátkou vlnovou dĺžkou na ničenie alebo inaktiváciu mikroorganizmov deštrukciou nukleových kyselín a narušením ich DNA, čo ich robí neschopnými vykonávať životne dôležité bunkové funkcie. Bolo zistené, že v oblasti vlnovej dĺžky od 250 nm do 270 nm je žiarenie s najväčšou germicídnou účinnosťou. Germicídny účinok UV-C žiarenia spočíva v absorpcii UV žiarivej energie nukleovými kyselinami a proteíny. Absorbovaná energia indukuje chemické reakcie v bunkových jadrách a ničí tak mikroorganizmy. Lampy certifikované TÜV používané v našich prístrojoch emitujú maximum svojej germicídne energie práve v oblasti od 250 do 270 nm. Germicídne lampy s certifikáciou TÜV používané v našich prístrojoch sú uzavreté v obálke vyrobenej zo špeciálneho kremičitého skla, ktoré má vysoký koeficient priepustnosti pre germicídne žiarenia. Rovnako absorbuje nežiadúce UV žiarenie s vlnovou dĺžkou pod 200 nm.

Najčastejšie otázky

Funguje to? Má prístroj nejaké certifikáty?

Niet pochýb o tom, že naše zariadenie funguje. Germicídne žiariče sa využívajú v medicínskej praxi na sterilizáciu povrchov, nástrojov a vzduchu už skoro 100 rokov, takže ich funkčnosť je daná fyzikálne podstatou UV-C žiarenie. Technické vlastnosti trubíc sú garantované renomovanými výrobcami PHILIPS a OSRAM. Sme držiteľmi certifikátu ISO13485 - certifikát kvality pre výrobu zdravotníckych pomôcok a zariadení, naše sterilizátory vzduchu majú skúšky na meranie emisií podľa noriem EN 55014-1: 2017, EN

61000-3-2: 2014, EN 61000-3-3: 2015 a imunitný skúšky podľa normy EN 55014-2: 2015. Všetky dokumenty na vyžiadanie radi predložíme.

Môže byť zariadenie v prevádzke aj v miestnosti, kde sa práve nachádza ľudia?

Áno, k tomu je práve profiSteril vyrobený

Kam sa zo sterilizátora vylúčia škodlivé vírusy a baktérie?

U vírusov a baktérií sa vplyvom žiarenia naruší ich DNA štruktúra natoľko, že nie sú už ďalej škodlivé, ale v drvivej väčšine dôjde k ich úplnej likvidácii.

Nemôže mať UV-C žiarenie zo sterilizátora škodlivý vplyv na ľudské zdravie?

Samozrejme že má škodlivý vplyv, ale žiarivka UV-C je uložená vo vnútri prístroja tak, aby jej žiarenie nemohlo nikoho ohrozovať. Zároveň vďaka značkovým UV-C zdrojom Philips a Osram nedochádza k uvoľňovaniu škodlivého ozónu, ku ktorému môže bohužiaľ u neznačkových žiariviek dochádzať.

Aké sú ďalšie náklady na prevádzku zariadení? Napr. výmena UV trubice, čistenie, atď.

Výmena zdroja UV-C je jednoduchá a odporúčame nasledovať postup v návode. Výmena je vhodná po uplynutí 8.000 hodín, čo je životnosť zdroja. V prístroji nie sú žiadne filtre.

Aká je záruka na prístroj? Zaistíte mi bezplatný servis pri poruche v zákonnej lehote? Kde sa vykonáva servis?

Štandardná záruka je 2 roky a prípadný servis vykonáva naše servisné stredisko v Žiline.

Parametre:

Prietok vzduchu               cca 160 m3 / hod.
Príkon zdroja UV-C          2x 95 W
Zdroj UV-C                       HNS L 95 W 2G11
Vlnová dĺžka UV               200–280 nm
Životnosť UV-C zdroja      9 000 hod.
Prítok vzduchu                 nútený
Regulácia prietoku           nie
Stupeň ochrany               IP20
Napájacie napätie            230 V / 50 Hz
Príkon                              177 W
Materiál                            kartáčovaná nerezová oceľ
Montáž                             reťazový záves
Voliteľné príslušenstvo     mobilný stojan, časovač
Rozmery (D x Š x H)         95 x 37 x 14,3 cm
Hmotnosť                         10 kg

 

 

Parametre

Hmotnosť 10 kg
 • Telefonické objednávky
  +421 918 800 200
 • Doprava zadarmo 

  pre objednávky nad 100€

 • Individuálne podmienky

  pre veľkoodberateľov a B2B partnerov

 • Zákaznícky servis a starostlivosť
  Naši odborníci sa Vám venujú v pracovné dni od 8:00 do 17:00

 • Každým nákupom pomáhate športovať deťom z ŠKP Bratislava

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.